free bootstrap templates

O SLAMU

Co je Science Slam

Science slam je formát, který má pomoci popularizovat vědu a výzkum. Je to soutěž, při níž vědci formou stand up výstupu představují své zajímavé vědecké a výzkumné projekty.

Před samotnou soutěží se vědci účastní workshopu prezentačních dovedností, které pak mají co nejlépe využít ke svému vystoupení. Z vědců se tak stávají vlastně herci a z publika porota, která rozhoduje o nejlepších.

Vítězové domácích (školních) kol se pak účastní meziuniverzitní soutěže a turné po školách a dalších reprezentativních akcích po celé České Republice. Mohou tak veřejnosti ukázat, že věda a výzkum mají své místo na této planetě a že se tu stále děje něco nového a zajímavého, co lze sdělit laické veřejnosti v jednoduché a zábavné podobě.

Samotná prezentace trvá šest minut a není dovoleno používat audiovizuálních pomůcek. Mimo to se však kreativitě meze nekladou. Pojďte nám tedy pomoci ukázat veřejnosti novinky a zajímavá zákoutí z oblasti vědy a výzkumu.

Slam na Univerzitě Karlově

• Science slam je nový projekt Univerzity Karlovy, je to příležitost setkat se tváří v tvář s vědci, kteří poutavým, zajímavým a zábavným způsobem prezentují témata z oblasti současné vědy a výzkumu.
  • Science slam je soutěž, při které se vědci stávají herci a populární formou stand up výstupu prezentují veřejnosti své myšlenky a nadšení pro vědu. Porotou je publikum.
  • Je to možnost setkat se s přáteli, kolegy i jinými zajímavými lidmi, pobavit se, popovídat si a dozvědět se o nových tématech, případně i navázat nové kontakty a spolupráce.
Mobirise

CO SE OČEKÁVÁ OD SOUTĚŽÍCÍCH?

• ŠESTIMINUTOVÁ PREZENTACE v níž představí svůj vlastní výzkum či vědecký projekt.
  • SCHOPNOST VYSVĚTLIT během krátké chvíle složité věci jasně, jednoduše a zábavně širší laické veřejnosti.
  • KREATIVITA V PODOBĚ POMŮCEK a propriet k prezentaci. Audiovizuální pomůcky nejsou povoleny.

CO SE OČEKÁVÁ OD PUBLIKA?

• MYSL OTEVŘENÁ NOVÝM MYŠLENKÁM, chuť dívat se, poslouchat a smát se.
  • UPŘÍMNOST A SPRAVEDLNOST při hodnocení výkonu každého vystupujícího.
  • SCHOPNOST HODNOTIT, jak jste danému výzkumu porozuměli, jak jste se u něj bavili a jaký byl celkový dojem z jednotlivých vystoupení.

Slamy jinde

Můžete se podívat, jak slamy fungují na jiných univerzitách.

KDE NÁS NAJDEŠ?

Zaujmi aktivní publikum svým vědeckým projektem formou stand-upu!
Jako vítěz postup do vyšších meziuniverzitních kol a dalších reprezentativních akcí po celé zemi. Pojďme dělat vědu více atraktivní!